Medytacja 30.06.2009

Wspólnota św. Jana – medytacja 30.06.2009

Mt 14, 13-21

„Gdy Jezus to usłyszał, oddalił się stamtąd w łodzi na miejsce pustynne, osobno. Lecz tłumy zwiedziały się o tym i z miast poszły za Nim pieszo. Gdy wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi i uzdrowił ich chorych. A gdy nastał wieczór, przystąpili do Niego uczniowie i rzekli: „Miejsce to jest puste i pora już spóźniona. Każ więc rozejść się tłumom: niech idą do wsi i zakupią sobie żywności!” Lecz Jezus im odpowiedział: „Nie potrzebują odchodzić; wy dajcie im jeść!” Odpowiedzieli Mu: „Nie mamy tu nic prócz pięciu chlebów i dwóch ryb”. On rzekł: „Przynieście Mi je tutaj!” Kazał tłumom usiąść na trawie, następnie wziąwszy pięć chlebów i dwie ryby, spojrzał w niebo, odmówił błogosławieństwo i połamawszy chleby dał je uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości, i zebrano z tego, co pozostało, dwanaście pełnych koszy ułomków. Tych zaś, którzy jedli, było około pięciu tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci.”

Modlitwa przygotowawcza:

Panie spraw, aby wszystkie moje myśli, zamiary, czyny i uczucia były w sposób czysty skierowane ku większej Twojej Chwale.

Wyobrażenie:

Zobacz jak Jezus, zaskoczony przez tłumy, lituje się nad nimi. Zobacz górę, z której widać tłumy rozciągające się po horyzont. Zobacz scenę rozmnożenia chleba. Stań się na chwilę jednym z uczniów. Zobacz, jak na Twoich oczach dzieją się cuda…

Prośba o owoc:

O serce otwarte na potrzeby bliźnich i wiarę, że i ty możesz z Bożą pomocą czynić cuda.

1. Jezus idzie odpocząć

Zobaczyć: Jezus często oddalał się na miejsce pustynne, chciał być sam, by odpocząć od zgiełku, pozbierać myśli, rozmawiać z Ojcem. Poczuj Jego chęć bycia w samotności, zobacz bezkres pustyni, poczuj zapach pustynnego wiatru, gdzie słyszysz tylko szelest piasku pod własnymi stopami. Rozważyć: Zaczął się czas wakacji. Nawet jeśli będą to wakacje pracujące, to z pewnością będzie więcej czasu na odpoczynek niż w ciągu roku. Jak zaplanowałem sobie ten czas? Czy pomyślałem o oddaleniu się na miejsce pustynne, aby spotkać się z Bogiem? Czy będzie miejsce na odpoczynek od zgiełku i tłumów?

2. Potrzeba

Zobaczyć: Jezus, udając się na odpoczynek, widzi wielki tłum, potrzebujący Jego pomocy. Nie zostawia ich, lecz lituje się nad nimi i uzdrawia chorych. Poczuj to co On czuł, kiedy zobaczył potrzebujących. Zobacz Jego radość, kiedy ludzie zostali uzdrowieni, a później, gdy dostali coś do zjedzenia. Poczuj jak smakuje pomoc innym, gdy rezygnujesz z kawałka siebie. Rozważyć: Czy widzę wokół siebie tych, którzy potrzebują mojej pomocy? Czy potrafię zrezygnować z tego co zaplanowałem, by zrobić coś dla innych? Ile we mnie złości, kiedy okazuje się, że coś idzie nie po mojej myśli? Czy jestem wolny na tyle, by pozwolić Jezusowi kierować moją drogą?

3. Cuda z Bożą pomocą

Zobaczyć: Stań się jednym z Apostołów, który mówi, że tłum jest głodny. Usłysz jak Jezus mówi do Ciebie – ,,wy dajcie im jeść”. Poczuj swoją bezsilność. Zobacz, że masz tylko 5 chlebów i 2 ryby i to zupełnie niemożliwe, żebyś nakarmił cały tłum. Spójrz teraz w oczy Jezusa i zobacz pewność, że z Jego pomocą nie ma rzeczy niemożliwych. Rozważyć: Czy nie wydaje mi się czasem, że zadania stawiane przede mną są zbyt trudne? Czy nie zniechęcam się, widząc że sam nie dam rady? Czy zapraszam Jezusa do każdego mojego trudu? Czy naprawdę wierzę, że z Nim mogę czynić prawdziwe cuda?

Modlitwa końcowa:

Porozmawiaj z Jezusem, jak z przyjacielem, o tym co wydarzyło się na tej modlitwie.

Ojcze Nasz.

Reklamy
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 • Galeria zdjęć

 • Znajdź coś dla siebie

 • archiwum

 • Statystyki

  • 151,859 odwiedzin od 16.01.2010
 • Kalendarz

  Kwiecień 2018
  Pon W Śr C Pt S N
  « Sier    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
 • Reklamy
%d blogerów lubi to: