Medytacja 07.07.2009

Wspólnota św. Jana – medytacja 07.07.2009

Mk 6,7-13

„Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien. I mówił do nich: Gdy do jakiego domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakim miejscu was nie przyjmą i nie będą słuchać, wychodząc stamtąd strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich. Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia. Wyrzucali też wiele złych duchów oraz wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.”

Modlitwa przygotowawcza:

Panie spraw, aby wszystkie moje myśli, zamiary, czyny i uczucia były w sposób czysty skierowane ku większej Twojej Chwale.

Wyobrażenie:

Zobacz Jezusa, który posyła uczniów. Stań się jednym z tych posłanych, zobacz drogę przed sobą, zobacz laskę i sandały zamiast dużego plecaka czy walizki…

Prośba o owoc:

By to co ziemskie nigdy nie przysłoniło mi drogi do Boga.

1. „Zaczął rozsyłać ich po dwóch”

Zobaczyć: Zauważ, że Bóg nie stworzył ciebie na tym świecie samego. Zobacz ludzi, którzy w około ciebie, swoich przyjaciół, rodzinę, wspólnotę… ale także ludzi do których jesteś posłany, tych których mijasz każdego dnia. Rozważyć: Czy umiem być otwarty na bliźnich, którzy są obok mnie? Czy czuję, że ktoś razem ze mną jest posłany, bo czynić dobre dzieło Boga? Czy ja jestem dla kogoś wsparciem w jego drodze?

2. „Przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski”

Zobaczyć: Zobacz co twoją ,,laską na drogę”, a co ,,chlebem, torbą i pieniędzmi”. Co jest potrzebne, żeby pełnić wolę Boga? Co może być przeszkodą w drodze do Niego? Rozważyć: Jezus nie mówi uczniom, że mają nie brać ze sobą tego co wyraźnie złe. Chleb, torba i pieniądze to dobra, z których mamy naturalnie korzystać na tym świecie. Jezus zachęca jednak do poszukiwania tego co wyraźnie dobrem dla mnie i odrzucenia wszystkiego innego. Co jest moim dobrem? Co powinienem zostawić za sobą? Czy wiem co mi potrzebne do dobrej drogi? Czy umiem Jemu zaufać, czy może zabezpieczam się na wszelki wypadek i ciąży mi zbyt wiele sukien?

3. „Oni więc wyszli i wzywali do nawrócenia”

Zobaczyć: Zobacz jak ciebie Jezus posyła dzisiaj. Czy idziesz wyraźnie za nim, czy może stoisz z boku i obserwujesz? Ochoczo podejmujesz Jezusowe wezwania, czy może przeraża cię długa droga? Rozważyć: Czy widzę moją misję, jaką Bóg dla mnie przygotował? Czy czuję się posłany do tych ludzi, którzy najbliżej mnie, aby czynić dla nich dobro? Czy staram się wyrzucać złe duchy szczerą rozmową z kimś kto się zagubił, wzywać do nawrócenia napominając tych, którzy czynią zło, uzdrawiać chorych przez trwanie przy nich w ciężkich chwilach i modlitwę za nich? Jakim jestem apostołem w dzisiejszym świecie?

Modlitwa końcowa:

Porozmawiaj z Jezusem, jak z przyjacielem, o tym co wydarzyło się na tej modlitwie.

Ojcze Nasz.

Reklamy
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

 • Galeria zdjęć

 • Znajdź coś dla siebie

 • archiwum

 • Statystyki

  • 151,859 odwiedzin od 16.01.2010
 • Kalendarz

  Kwiecień 2018
  Pon W Śr C Pt S N
  « Sier    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
 • Reklamy
%d blogerów lubi to: